Четвъртък, 20 декември 2018 г. от 18:30 ч. до 21:30 ч.
МоБо Хаус
ул. Мургаш 2
Кулинарна работилница за Коледни постни хлебчета
Здравейте, приятели!
Наближава време за празнични трапези събиращи ни около ароматни ястия.
За тези два часа ще приготвим содени хлебчета в няколко варианта, а към тях няколко лесни соса и разядки за цвят и аромат.
Аз съм Нора и ще водя процеса като ви издам тайните си за любимите лимецови питки. Oбичам кухнята и считам, че приготвянето на вкусна, прясна храна е прекрасен начин да се погрижим за любимите си хора.
Ще ви очаквам, за да сътворим вкусни красоти, заредени с любов за близките ни. За да са телата здрави, умовете спокойни, душите блажени и да споделим добрите си уникални качества. Така заедно ще впръскаме щастие и любов на трапезите си.
Занимавам се с Аюрведа от няколко години и е важно да отбележим, че значение за благоденствието ни има не просто с какво се храним, но и как приготвяме храната и с какви мисли я зареждаме, кога и какво количество приемаме.
За тези и други тънкости ще си говорим по време на работилничката.
Мил домакин ще е уютната кухня на новооткритото пространство Мо@Бо.
Цена: 20лв. Цената включва и хлебчета за вкъщи.
Моля за предварително записване, тъй като местата са ограничени телефон:
0887284849- Нора
адрес: София,
MOBO House
Улица Мургаш 2, 1504 Sofia, Bulgaria
Топли зимни поздрави 🕉️
„Дивата пшеница има почти два пъти повече мазнини, белтъчини, фосфор, витамини от групите на В и А от останалите видове. И това е неговата полезност. Така с древното зърно може да се замести спокойно месото, зеленчука и хляба. Именно затова в древните векове човекът е оцелял. Тогава не е имало картофи и домати, а хората са разчитали само на пшеницата. Ако една майка захранва детето си с кашичка от лимец, то расте здраво, спокойно, не боледува често. Полезното е също, че дивото зърно не приема торенето, не гълта тежките метали, което е особено важно за децата. Затова не го обичат земеделците, че не могат да вдигат добивите. Радиацията също бяга от лимеца. На 200 км от Чернобил дивата пшеница е останала чиста заради много твърдата обвивка. Зърното не се подава и на олющване, трябва специална техника. А всичко това не е изгодно на земеделеца, преработвателя и хлебаря. Но е изгодно за човека, защото зърното не полепва по червата и предпазва от рак. Именно затова лимецът се е отдалечил от човека, но вече идва неговият ред в билкарството и медицината. И защо, защото много малка част от храните могат да бъдат съхранявани така дълго като дивото зърно, без да се променят качествата, казва Елмазов. Растението вирее на всички почви, където другите пшеници не могат да стъпят. Лимецът дава истинско пълноценно хранене, за което сега ни лъжат много производители, които тъпчат храните с консерванти и бои.
Тази дива пшеница, наречена по-късно лимец, спелта, камут или капладжа, е прекрасна хранителна добавка срещу болестта цьолиакия – непоносимост към глутена, за повишаване на имунитета на човека, лечение на стомашно-чревни заболявания и алергии, твърди Емил Елмазов, шеф на Съюза на билкарите в България. Божествена хармония е събрал в себе си лимецът, който хората наричат дива пшеница, а не знаят, че това жито е прекрасен антиоксидант и предпазва от рак на червата.“